"Wybrałem idee służenia dziecku i jego sprawie" - J. Korczak


Szkoła Podstawowa w Rogajnach

Aktualności

Bezpieczne wakacje

20-06-2018

Drodzy Rodzice,

w trosce o bezpieczeństwo Waszych dzieci przygotowaliśmy dla Was praktyczne informacje na temat wakacyjnych zagrożeń oraz jak ich unikać. Oto przydatne adresy ston internetowych, do których zawsze możecie zajrzeć, aby sprawdzić, czy Wasze dziecko wypoczywa w bezpiecznym miejscu:

- www.wypoczynek.men.gov.pl.- możecie sprawdzić organizatora wyjazdu w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN. Znajdują się w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Jednocześnie przypominam, że wszelkich informacji może udzielić także kurator oświaty, który sprawuje nadzór nad organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży.

-MEN przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

- dostępny jest również Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania działający pod numerem 801 199 990, a także Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.

- Dobrze zapisać lub zapamiętać również numery alarmowe: WOPR – 600 100 100 i górskie numery ratunkowe 985 lub 601 100 300.

Warto pamiętać także o:

  • odwiedzeniu strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą” www.polakzagranica.msz.gov.pl,
  • bezpłatnej aplikacji iPolak – niezbędniku w podróży, gdzie są m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie: www.mfa.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ipolak,
  • rejestracji wyjazdu za granicę za pośrednictwem bezpłatnego serwisu „Odyseusz”, www.odyseusz.msz.gov.pl. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie na terenie danego państwa i w razie konieczności mogą udzielić skutecznej pomocy,

Udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Informacje z listu
Minister Edukacji Narodowej