"Wybrałem idee służenia dziecku i jego sprawie" - J. Korczak


Szkoła Podstawowa w Rogajnach

Aktualności

"Galeria możliwości" - podsumowanie promocji talentów w roku szkolnym 2017/2018

20-06-2018
 

 

Termin

Nazwa

Rodzaje prezentowanych talentów
i umiejętności

26 września 2017

Sprzątanie świata

 

Uczniowie klas I-VII żegnali lato na strzelnicy Koła Łowieckiego "Bóbr". Wycieczka połaczyła edukację przyrodniczą, zdrowotną oraz cele wychowawcze: z przewodnikiem poznawali tajniki lasu na ścieżce przyrodniczej. Najmłodsi uzbierali wiadra żołędzi, a starsi oczyścili plac z liści oraz pomagli w przycinaniu żywopłotu.

 

przyrodnicze

22 września 2017 r.19 marca 2018 r.

Rajd krajoznawczy

Uczniowie klas szóstej i siódmej wzięli udział w jesiennym rajdzie krajoznawczo-edukacyjnym po ścieżce dydaktycznej w Zaporowie. Ścieżka ta prowadzi wzdłuż sztucznego jeziora Pierzchalskiego,  w pobliżu którego znajduje się rezerwat bobrów, a dodatkowo jest ona  bogato wyposażona w tablice edukacyjne, gry interaktywne oraz wiatę edukacyjną.

 

Klasa 7 uczestniczyła w Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Tego dnia do Gdyni przyjechali podróżnicy, aby zaprezentować i poopowiadać o swoich podróżach. Nieoficjalna nazwa tego wydarzenia to ,,Kolosy’’. Klasa obejrzała 4 niesamowite prezentacje.

 

przyrodnicze, turystyczne

16 marca 2018 r.

Kangur matematyczny

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas IV-VII. Każdy uczestnik otrzymał breloczek-układankę przestrzenną.

matematyczne

14 grudnia 2017 r.

Konkurs i wystawa szopek bożonarodzeniowych

Konkurs miał charakter rodzinny. Kilkadziesiąt prac konkursowych wyeksponowana została podczas apelu i w bibliotece szkolnej. Jakość wykonania oraz pomysłowość szkopek zachwyciła publiczność oraz jurorów. Przyznane zostało 11 równoznacznych pierwszych miejsc. Dzieci nagrodzone zostały upominkami oraz dyplomami

plastyczne

22 grudnia 2017

Konkurs i wystawa kart bożonarodzeniowych

Konkurs miał charakter rodzinny. Wystawa kartek bożonarodzeniowych obyła się w bibliotece w okresie przedświątecznym. 11 osób zostało narodzonych.

plastyczne

9 lutego 2018

Bicie rekordu w jednoczesnej grze kolędy na flecie

9 lutego w szkolnej bibliotece uczennicze z klasy V i VI ustanowiły rekord grania kolędy na flecie. 6 dziewcząt zagrało  "Lulajże Jezuniu" na długiej przerwie. Odważne i utalentowane uczennice otrzymały stłodką nagrodę, a klasa V - najliczniej reprezentowana - także dyplom.

muzyczne

30 maja 2018

Turniej Gier Planszowych

Turniej stanowił element Festynu Rodzinnego. Wzięło w nim udział ok 30 uczniów. Uczniowie grali w różne gry planszowe dostosowane do ich wieku, m.in.: szachy, warcaby, domino, kalambury, 5 minut i inne.

logicznego myślenia

28 marca 2018

Galeria Sztuki

Na wystawie zaprezentowano kilkadziesiąt prac uczniów klas I-VII wykonanych różnorodnymi technikami: obok szkiców, pojawiły się prace wykonane pastelami, kredkami i farbami. Zastosowano różne formy: pejzaże, martwe natury, portrety. Nagrodzono 5 osób w II kategoriach: klasy I-III i IV-VII

plastyczne

28.03.2018

Konkurs i wystawa palm wielkanocnych.

Do rodzinnego konkursu zgłoszono 14 palm wykonanych różnorodną techniką. Przyznano  6 nagród w II kategoriach: klasy I-III i IV-VII

plastyczne

kwiecień 2018 r

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:

4- osobowa grypa rywalizowała w rozgrywkach powiatowych w czterech konkurencjach: rozwiązywanie testu z przepisów ruchu drogowego, jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego i po torze przeszkód, zadań praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

sportowe, wiedza z zakresu pierwszej pomocy

11 maja 2018 r.

Piknik naukowy: chemiczno-biologiczny.

Uczniowie z klasy VII przygotowali stoiska z doświadczeniami, które prezentowali młodszym kolegom. Można było poobserwować wybuch wulkanu, dotknąć wylinkę węża, zrobić swoje odciski palców, pobawić się magnesami, pożonglowąć piłeczką pod strumieniem powietrza z suszarki, ułożyć układ trawienny człowieka. W pikniku ucztestniczyły wszystkie klasy 0-VI.

 

przyrodnicze

25 kwietnia 2018

30 maja 2018 r.

2 spektakle koła teatralnego wystawione:

- podczas obchodów dni patrona Janusza Korczaka - koło teatralne zaprezetowało przejmujący spektakl poświęcony bohaterskiej postawie Korczaka, prezentujący ostatnią drogę „Starego Doktora” i marsz jego dzieci na śmierć.

- Festynu Rodzinnego – zabawny spektakl zatytułowany "Książę szuka żony"

aktorskie

24 maja 2018

"Mam talent dla Niepodległej"

Uczestnicy prezetnowali pieśni i piosenki oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Na scenie pojawiło się 25 występów uczniów z klas 0-VII. Przyznano 6 nagród w dwóch kategoriach: klasy 0-III i IV-VII

wokalne, recytatorskie

20 czerwca 2018

Festiwal Języka Angielskiego.

Festiwal odbył się pod hasłem „Uwielbiamy baśnie i zabawy”. Uczniowie klasy V przygotowali inscenizację baśni "Czerwony Kapturek" w języku angielskim oraz scenkę do tekstu czytanego po angielsku "Rzepka" J. Tuwima, a także zabawy i konkursy językowe dla publiczności. Zaprezntowały się też klasy 0, I i II w repertuarze muzycznym. Pokaz odbywał się w dwóch językach: polskim i angielskim.

językowe, muzyczne, aktorskie


Rozwijanie talentów obywało się także poprzez dodatkowe zadania niezaplanowane w harmonogramie:

  • 12 maja - 11 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w Festynie Ekologicznym organizowanym przez Gminę Pasłęk. Na scenie odegraliśmy przedstawienie na temat ekologii i recyklingu śmieci. Uczniowie przygotowali występ pod kierunkiem polonistek: mgr Izabeli Sadolewskiej oraz mgr Moniki Deptuły.

  • 15 maja 2018 roku w Przedszkolu nr 2 w Pasłęku odbył się zorganizowany po raz pierwszy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Moja Polska” z okazji 100 –tej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Naszą szkołę reprezetnowała Nikola Głuszyk - uczennica Oddziału Przedszkolnego.

  • Dnia 9 września 2017 r. grupa 50 uczniów reprezentowała naszą szkołę na obchodach 720-lecia miasta Pasłęk. Przedstawiciele wszystkich klas - barwnie przebrani za rycerzy i damy dworu - przemaszerowali w średniowiecznym korowodzie.

  • Aleksander Pawłowski, uczeń klasy V, zdobył puchar i I miejsce w klasyfikacji ogólnej w Lidze Lekkoatletycznej w Pasłęku

  • 30 uczniów z klas I -III naszej szkoły od marca do końca kwietnia uczestniczyło w zajęciach pływania, realizowanych w ramach  projektu powszechnej nauki pływania pod nazwą „Umiem pływać” w liczbie 20 godzin lekcyjnych.

  • Ewelina Guzowska oraz Zuzanna Walczak z klasy VII zdobyły po raz drugi tytuł finalistek w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Polskiego. Uczennice przygotowywała do konkursu mgr Monika Deptuła.

  • Szymonow Cichorek zdobył złoty medal w kategorii 400 m chłopców klasy I-II w II Pasłęckich Biegach z Okazji Dnia Niepodległości