"Wybrałem idee służenia dziecku i jego sprawie" - J. Korczak


Szkoła Podstawowa w Rogajnach

Aktualności

Klasa VII na "Kolosach"

16-03-2018

W piątek 19 marca klasa 7 uczestniczyła pod opieką pani dyrektor i nauczycielki geografii p. Marioli Dorniak w Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Tego dnia do Gdyni przyjechali podróżnicy, aby zaprezentować i poopowiadać o swoich podróżach. Nieoficjalna nazwa tego wydarzenia to ,,Kolosy’’.

Nasza klasa obejrzała 4 niesamowite prezentacje. Pierwsza opowiadała o podróży kobiety i mężczyzny. Pokonali oni aż 9 państw na swoich rowerach. Inna z kolejnych prezentacji pokazywała piękno Australii, do której wybrał się jeden z polskich podróżników na motorze i sfotografował wiele pięknych miejsc w Oceanii, które pod koniec prezentacji były również wyświetlane. Kolejny dziennikarz dla swojej pasji zrezygnował ze studiów i zaczął jeździć po polskich wsiach, aby napisać o nich książkę oraz porozmawiać ze zwykłymi ludźmi. Ostatnia prezentacja mówiła o wyprawie rowerowej dwóch przyjaciół. Wybrali się oni do Fatimy. Po drodze zwiedzili Katyń i Smoleńsk. Wszyskie relacje były niezmiernie ciekawe, a zdjęcia z egzotycznych miejsc zapierały dech w piersiach. Momentami czuliśmy się tak, jakbyśmy właśnie wrócili z podróży.

Uczniowie mogli swobodnie poruszać się po hali, która była olbrzymia. Mieli możliwość wyboru pokazów. Na hali można było również zakupić jedzenie oraz napoje. W drodze powrotnej zajechali do McDonalda, aby się posilić.

Wszystkim ten wyjazd się podobał, więc mamy nadzieję ,że za rok również wyjedziemy na ,,Kolosy”.

Zuzanna Walczak z klasy VII