"Wybrałem idee służenia dziecku i jego sprawie" - J. Korczak


Szkoła Podstawowa w Rogajnach

Aktualności

W teatrze...

27-12-2017

17 i 18 października cała szkoła udała się do Elbląg, aby na deskach dużego teatru obejrzeć dwa przedstawienia w wykonaniu aktorów Te-Art z Wrocławia.

Uczniowie klas II-III obejrzeli widowisko, inspirowane powieścią Carlo Collodi' ego "Pinokio", które pozwoliło przeżyć niezapomnianą przygodę w świecie marzeń,
Wszystkie przygody pajacyka uczą jednak i pozostawiają po sobie morał, tak więc i my zobaczyliśmy na własne oczy bezwarunkową miłość ojca do syna, kłamstwa, głód pieniądza czy samotność. .
Z kolei uczniowie klas IV-VI z wypiekami na twarzy ogłądali spektakl dotykający problematyki gier komputerowych, kibicując młodemu bohaterowi podczas trudnego wyboru w świecie wirtualnym: wygrać wzrok dla siostry czy tytuł niezywciężonego mistrza gier.

Opowieści nie tylko poruszyła swą fabuła, ale także scenografią, muzyką i fantastycznymi kostiumami mieszkańców planet i zwierząt. Przedstawienia opowiadały o rzeczach ważnych dla dzieci w lekki, przyjemny i wzruszający sposób. Dostarczył uczniom wrażeń estetycznych i przeżyć emocjonalnych oraz pobudził wyobraźnię

Izabela Sadolewska