"Wybrałem idee służenia dziecku i jego sprawie" - J. Korczak


Szkoła Podstawowa w Rogajnach

Aktualności

Tak obchodziliśmy Dzień Dziecka na Festynie Rodzinnym.

25-06-2017
1 czerwca jak co roku obchodziliśmy Dzień Dziecka na Festynie Rodzinnym. W tym roku festyn odbył się pod hasłem "Bezpiecznie w szkole, bezpiecznie w domu". W związku z tym szkoła pozyskała rower, który służyć będzie uczniom w nauce jazdy na rowerze.

W programie festynu po raz pierwszy znalazł się konkurs 'Master Cook",  który miał charakter rodzinny. 10 drużyn w ciągu 45 minut wyczarowywało pod czujnym okiem jurorów oraz widzów potrawy wegług własnych przepisów. Wszystkich pyszności próbowali jurorzy w składzie: dyr. Anna Sarnowska, mgr Małgorzata Tylińska, mgr Anetta Wysocka oraz przedstawiecielka społeczności uczniowskiej: przewodnicząca SU Zuzia Walczak. Potrawy zachwycały smakiem, zapachem oraz estetyką wykonania. Po długiej debacie nagrodzono 3 drużyny: Oliwię Strzelecką z klasy V z rodziną, Alicję Człapińską z klasy IV z ciocią oraz Olę Tanonę z mamą.

Równo o godz. 10:00 wyszcy uczniowie powyjmowali książki, książeczki, czasopisma i inne teskty, aby włączyć się do ogólnopolskiej akcji jednoczesnego czytania.

I jak co roku nie zabrakło stoisk tematycznych: sportowych, z pierwszej pomocy, magicznego pudełkai stoiska matematycznego. Efektem zmagań były nagrody. Każdy też mógł zjeść coś słodkiego, posilić się kiełbaską oraz lodami.

Do następnego Festynu.

Iza Sadolewska