"Wybrałem idee służenia dziecku i jego sprawie" - J. Korczak


Szkoła Podstawowa w Rogajnach

Aktualności

Koncert, czyli jak muzyka łączy pokolenia.

16-01-201718 stycznia 2017 roku uczniowie klas 0 – I zaprosili swoje babcie i  dziadków, aby uroczyście upamiętnić ich dzień. Dzień Babci i Dziadka rozpoczęto koncertem "Magiczny świat teatrów muzycznych", kóry wprowadził dzieci, rodziców oraz dziadków w karnawałowy nastrój.

To wydarzenie kulturalne  połączyło poklenia. Muzyka łagodzi obyczaje, ale staje się także płaszczyzną porozumienia między różnymi  grupami wiekowymi. W repertuarze znalały się przeboje znane i lubiane przez dzieci, ale także przez ich dziadków. Ponadto wnuki zaprezentowały liczne talenty taneczno-muzyczne przed swoimi babciami, dziadkami i rodzicami.Wszystkie pokolenia wpólnie wyśmienicie się bawili przy dźwiękach muzyki operowej, operetkowej, jazzowej i pop. Nie zabrakło także wspólnego chóralnego odśpiewania kolęd czy karnawałowych przebojów popularnych od wielu lat. Nie brakowało konkursów: na najlepszych dyrygentów, na taniec do muzyki cygańskiej, taniec łabędzi czy parodię gwiazd rocka. W nagrodę dzieci mogły zagrać na gitarze elektrycznej lub skrzypcach. Zaangażowni byli wszyscy. Sposób prowadzenia koncertu  przez myzyka - Leszka Boliboka - powodował, że utworów wszyscy słuchali z zainteresowaniem.

Po koncercie dzieci z klas 0-III złożyły dziadkom życzenia oraz wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Każda klasa przygotowała specjalny program artystyczny. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Babcie i dziadkowie, bądźcie dumni ze swoich wnuczków i wnuczek.

Izabela Sadolewska